Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 19.03.2024, 10:57

Центральна дитяча бібліотека

м. Мелітополь

Ми у Facebook
Головне
Користувачам
Краєзнавство
Facebook

Вітальня А. Гайдара

  22 січня 2014 року виповнилось 110 років від дня народження дитячого письменника Аркадія Петровича Гайдара. Наша дитяча бібліотека «Мальвіна» більше 50-ти років носить ім’я цього письменника. В 70-ті роки в бібліотеці була  «Гайдарівська кімната», на стінах якої оживали герої книг – Чук і Гек, Хлопчиш-Кибальчиш, Тимур та його команда. Для багатьох поколінь ці герої були зразком добра і мужності, чуйності та міцної дружби.  
 
Народився А. Гайдар (Голіков) в 1904 році в невеличкому містечку Львові Курської області. Дитинство та юність Аркадія з його першими віршами, навчанням, "морськими битвами"  на ставку пройшли в період громадянської та Великої Вітчизняної війни. Вже в 14 років, приховавши свій вік,  майбутній письменник вступив до лав Червоної Армії, де вчиться на курсах червоних командирів, а в 16 років командує полком.
 В Велику Вітчизняну війну знаходиться в діючій армії в якості кореспондента "Комсомольської правди". В ніч на 26 жовтня 1941 року з групою партизан повертаючись з завдання, натрапили на засідку німців. В цьому бої А. Гайдар загинув, встигши попередити своїх товаришів. 
 З 1925 року Аркадій почав публікуватися, взявши псевдонім «Гайдар», що означає – «вершник, що скаче попереду». Набувши багатого життєвого досвіду, молодий Гайдар став писати для дітей, передаючи героїку тих років та найважливіше, що має бути в душі та серці. Напевно саме тому в його творах описуються військові будні та подвиги солдатів, опалене війною дитинство дітей. Його герої несхожі один на одного, але всі вони люблять свою країну, роблять добрі справи, мріють про далекі подорожі. 
 75 років святкують в цьому році відомі книжки автора «Чук и Гек» та «Судьба барабанщика». Ці книжки і зараз популярні серед дітей, вчать їх бути добрими, справедливими та не байдужими.
 Щороку до дня народження А.П.Гайдара бібліотекарі розробляють ряд цікавих заходів для дітей. До уваги юних читачів у відділах старшого абонементу та читального залу працювали книжкові виставки «Если бы Тимур жил сегодня ?» і «Романтик тревожных лет», де було представлено біля 50 книг та журнальних, газетних статей про самого автора та його твори.
 Виставка-роздум «Если бы Тимур жил сегодня?» пропонувала дітям перегорнути сторінки цікавих книжок російського письменника та на паперових червоних зірочках залишити свої роздуми у «Скринці добрих справ».

  Учні 5-7 класів шкіл № 4, 13, 20, 22, 25 та інтернату № 1 з січня по лютий стали учасниками літературної подорожі-презентації «Он сочинял свои рассказы, как бесконечную игру…» та зустрічі–диспуту «Жизнь нам дана для добрых дел…». Діти уважно дивились презентацію про життя письменника, обговорювали події книг «Тимур и его команда», «Военная тайна», «Судьба барабанщика», "Голубая чашка" та інш., залишали свої думки на зірочках про тимурівський рух, волонтерство, свої добрі справи.
 «Защищаю младших, помагаю своим друзьям», «Приютил котенка», «Помагаю маме ухаживать за сестренкой», «Помагаю своей старенькой бабушке по дому» - про такі добрі життєві справи писали діти. 
 У повісті з символічною назвою «Гарячий камінь» є слова - «Счастье: жизнь прожить ясно и честно!» Саме так і жив Аркадій Петрович Гайдар, що залишив дітлахам свої чудові книги, наповнивши їх своїм добрим і гарячим серцем.

Пошук
Фестиваль читання
Конкурс "Сніжинка"
Конкурс малюнків
Конкурс читців
Марафон читання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Copyright MyCorp © 2024