Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 22.12.2024, 11:06

Центральна дитяча бібліотека

м. Мелітополь

Ми у Facebook
Головне
Користувачам
Краєзнавство
Facebook

17:15
Майстер-клас новорічної іграшки «Символ наступного року»

25листопада у Клубі сімейного дозвілля «Happy Land» дитячої бібліотеки «Мальвіна» для дітлахів був проведений майстер-клас новорічної іграшки

«Символ наступного року».

Новий рік – це казкове, сімейне та найчарівніше свято. Під Новий рік спалахують різнокольорові ялинки, шиються казкові наряди, готуються подарунки один одному.

З наближенням улюбленого свята  на прилавках магазинів з'являються ялинкові іграшки, гірлянди, блискуча мішура.

Але який Новий рік без новорічної іграшки і яка її історія?

З року в рік, прикрашаючи ялинку, ми навіть не підозрюємо що це стародавній звичай.

Більше двох тисяч років тому  древні  кельти  прикрашали вічнозелене дерево. За допомогою дарів, розвішаних на гілках ялини і ялівця, друїди шанували добрих духів, а злих відганяли.

Вперше різдвяне дерево було згадано у німецькому літопису 17 століття. Ялина була увінчана солом'яною або паперової зіркою - символом Віфлеємської зірки, що висять на гілках яблука, символізували заборонений плід, а запалені свічки - суть Христової жертовності. І, звичайно, не обходилося без ялинкових іграшок, які в той час виготовлялися з їстівного матеріалу. Це були вафлі, пряники та печиво з родзинками, яблуками, горішками, інжиром і сухофруктами.

Багаторазові ялинкові прикраси стали виготовляти в Європі в другій половині 18 століття. Це були позолочені шишки і горіхи, паперові квіти і вироби з вати, зірки з срібної і золотистої фольги, тварини з скручених дротів, порожні яєчні шкарлупки, а ще фігурки з карбованої латуні – феї і ангели.

А перші ялинки в нашій країні стали прикрашати в 1860-1870-і роки.

Проте, саморобні прикраси ще довго були в ходу, адже дозволити купити собі дорогу заводську продукцію могли далеко не всі.

Новорічна  майстерня бібліотеки відчинила свої двері: дітям запропонували зробити своїми руками новорічну іграшку – жовту Свиню, символ 2019 року. Її можна повісити на ялинку в якості оригінальної ялинкової іграшки, можна подарувати друзям і рідним як новорічний сувенір.

Діти дуже акуратно і старанно вирізали з фетру всі деталі іграшки. А потім почалося найцікавіше перетворення - зі шматочків став вимальовуватися образ символу наступаючого року. У кожного вийшла дуже кумедна новорічна іграшка, яка обов'язково принесе удачу в наступному році.

Школярі отримали масу позитивних емоцій та проявили фантазію в процесі виготовлення своїх неповторних робіт.

 Відкриття Клубу стало можливим завдяки участі мелітопольської громади в Проекті «Сприяння відбудові та сталому розв`язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні», що впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансування Європейського Союзу.

 

 

Переглядів: 276 | Додав: Admin2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Фестиваль читання
Конкурс "Сніжинка"
Конкурс малюнків
Конкурс читців
Марафон читання
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Copyright MyCorp © 2024