Ось і прийшла осінь.
Напевно, кожному з нас подобається спостерігати, як тече вода, горить вогонь і…пливуть у небі хмари. Ці маленькі пухкі клаптики щоразу змушують відволіктись хоч на хвилинку й підняти голову догори. Повіє легенький вітерець і на блакитному тлі з’являються вони – легкі, білосніжні, кумедні. Пливуть собі хмаринки, мов хвильки.
А на що схожі хмарки? Здається, звичайна собі хмаринка, такі собі елементи з водяної пари. Та якщо добре придивитись, то можна побачити і дракона, і африканського слоника, і корабель з повітряними вітрилами, які несуть його у незвідані світи. Вони ніби розірвані шматочки чогось великого, таємничого.
16 вересня у Клубі сімейного дозвілля «Happy Land» дитячої бібліотеки «Мальвіна» для дітлахів був проведений майстер – клас у техніці аплікація «Об'ємна іграшка - хмаринка».
Історія виникнення аплікації веде нас в далекі минулі століття. Ще стародавні кочівники прикрашали аплікацією свій одяг, предмети побуту, свій намет.
Різні народи по-різному прикрашали свій побут і для аплікацій використовували найрізноманітніші матеріали. Наприклад, північні народи часто використовували в своїх аплікаціях крім звичайних матеріалів ще й хутро і бісер. Незвичайна і приваблива аплікація, складена зі шматочків солом'яної стрічки. А в епоху лицарів для зображення гербів використовувалася аплікація на тканині. У 16 - 17 століттях аплікація стала широко використовуватися для прикраси одягу священиків.
Аплікації бувають звичайними і об'ємними. Набагато цікавіше створювати своїми руками об'ємні зображення. Використовуючи техніку об'ємної аплікації з паперу, можна прикрасити кімнату, змайструвати листівку ручної роботи, створити панно і навіть справжню картину!
А вже створити таку красу своїми руками буде до душі будь-кому!
Тому запропонована техніка дуже сподобалася дітлахам. Вони з азартом взялися за створення незвичайних хмар. В ході заняття діти дізналися які види хмар існують. Згадали на кого можуть бути вони схожі, в яких казках і мультфільмах зустрічаються хмарки.
Діти весело провели час в бібліотеці і радісні пішли додому з новою іграшкою.
Відкриття Клубу стало можливим завдяки участі мелітопольської громади в Проекті «Сприяння відбудові та сталому розв`язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні», що впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансування Європейського Союзу. |