Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 19.03.2024, 09:48

Центральна дитяча бібліотека

м. Мелітополь

Ми у Facebook
Головне
Користувачам
Краєзнавство
Facebook

Про нас

 Історія дитячої бібліотеки почалася з 14 квітня 1938 року. Знаходилась вона в  приміщенні міського Палацу піонерів, мала фонд близько 7000 книжок та 2400 читачів-дітей. Першою завідуючою була Михайлова Ганна Василівна,  з  нею  працювали  бібліотекарі Чубарь Нонна Адріанівна та  Єрмілов Олексій Ілліч.

 В роки Великої Вітчизняної війни бібліотека не працювала. Після визволення міста вона продовжила свою  роботу і перші книги дарували їй дорослі та діти, у 1944-1946 рр. було зібрано  понад 3000 книжок.  Абонементом та  читальним залом користувались майже 3000 дітей. У 1944р. започатковано було проведення Всесоюзного тижня  дитячої книги. 

В 1965 році бібліотека отримала нове приміщення по пр. Б. Хмельницького, 5, де працює і зараз. Для учнів 1-8 класів були відкриті  молодший і старший  абонементи та читальний зал. В 1957 році бібліотеці було присвоєно ім'я дитячого письменника А. П. Гайдара.

З 1950 по 1981 рік завідуючою була Гончарова Ганна Пилипівна. З нею довгий час працювали Єрохіна Наталя Петрівна та Феклістова Віра Григорівна. В той час бібліотека стає центральною дитячою та методичним центром міста з питань обслуговування дітей. З 1944 по 1974 р.р. вона підпорядковувалась відділу освіти виконкому.  Фонд налічував 36000 примірників книг та журналів, обслуговувалось вже понад 4000 дітей, щорічно проводилось для них 50 різних заходів. В одному з приміщень була створена "Гайдарівська кімната" з настінними картинами героїв книг Аркадія Гайдара.

З  1974  року  бібліотека  підпорядковується відділу культури виконкому. У 1978 році  в нашому місті була організована централізована бібліотечна система і дитяча бібліотека увійшла до  її структури. 1982 -1983 роки її керівником була Синєгіна Любов Олександрівна, яка провела капітальний ремонт бібліотеки. У 1983-1987 роки завідюючою була Широка Людмила Олександрівна. Також в ті роки  працювали  Романюк Світлана Олександрівна, Озеран Надія Олександрівна, Замукова Тетяна Василівна.

У 1988 року завідуючою бібліотекою стає Водоп'янова Галина Володимирівна. В цей час ведеться активне поповнення  книжкового фонду, для дітей проводяться цікаві заходи, робота координується з відділом освіти виконкому, налагоджуються зв'язки з  літературним об'єднанням, ветеранськими організаціями, училищем культури, товариством книголюбів, газетою "Серп і Молот", проводяться косметичні ремонти приміщень. З 1997р. у зв'язку з закриттям філіалів ЦБС колектив дитячої бібліотеки  розширює свої  штати. Бібліотека обслуговує вже біля 5000 читачів, видає їм понад 100 тисяч видань на рік. В бібліотеці успішно працюють Шевцова Алла Володимирівна, Бакшанська Тетяна Юріївна, Тимошенко Людмила Василівна, Унанян Інна Миколаївна.

З 1998р. бібліотека впроваджує платні послуги, веде активну інформаційну та просвітницьку діяльність, переглядає якісні критерії обслуговування юних читачів. В 2001-2005 рр. впроваджує власну програму: "Дитяча бібліотека в нових економічних умовах". Працює над питаннями поповнення фондів актуальними документами, проведенням комплексних форм роботи, використанням телевідеоапаратури та аудівідеоджерел інформації. Фонд зростає до  44 тисяч одиниць, 5600 читачам видається понад 100 тисяч видань, проводиться понад 150 заходів на рік.

У 2001 р. за пропозиції  художника Олександра Миколайовича Дрюцького дитяча бібліотека отримала літературний псевдонім "Мальвіна", що символізує вічне прагнення дитини до знань. Восени 2006р. за підтримки молодіжної громадської організації «Євроклуб-Мелітополь»,  Посольства Канади в Україні та Мелітопольської міської Ради в бібліотеці "Мальвіна" та в присутності працівників виконкому, депутатів, політичних партій  та ЗМІ на день міста було відкрито для городян інтернет-центр. Читачі бібліотеки отримали можливість користуватись не тільки друкованими виданнями, але й мережею Інтернет.

В 2007-2011 роки дитяча бібліотека  разом з управлінням освіти та шкільними бібліотеками організовує проведення Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач України".  В 2007-2009 роках - впроваджує другу власну програму: "Культурне надбання народів світу", в рамках якої популяризує культуру різних народів світу та національних товариств  рідного міста.

Продовжує тісну співпрацю з літературним об'єднанням ім. П. Ловецького, завдяки якій в нашій бібліотеці пройшло чимало цікавих зустрічей та зібралась численна колекція авторських книг. Нашими гостями були: Ловецький П. Ф., Ботушанська Д. С., Фесюк О.А., Звєрева К. В., Кулішова В. С., Ломако В.С., Іглінова Т.Я., Харін В.П., Блатник М.М., Єрьоменко В.Г., Савіна Т.П., Авдеєнко С.І., Гончаренко О.М., Непомняща С. В., Дунаєва О.В., Мацієвська Н. Б.  та багато інших. Бібліотека також популяризує кращі книги для дітей під час Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги.

На цей час до колективу спеціалістів приєднались Єфименко Інна Сергіївна, Шевченко Інна Анатоліївна, Ольшанська Інна Олексіївна.

У квітні 2008 р. бібліотека відзначила свій 70-річний ювілей. "Книга - джерело знань та мудрості" - це було і буде. Бібліотека - збірка книг про все на світі. Книга дає дитині крила для успіху в житті. Про це на святковому заході говорили  представники влади, літератори, вчителі та діти.

30 квітня 2013 року наша бібліотека святкувала 75-річний ювілей і запросила своїх друзів на святковий бенефіс "Країна мудрої книги". В цей день у відділах були розгорнуті яскраві тематичні куточки та виставки. А для своїх гостей бібліотекарі підготували святковий історичний екскурс, починаючи з далекого  1938 року і до сьогодення.

Завдяки підтримці місцевої влади та участі у грантових проєктах вона має сучасний дизайн, комфортний інтер’єр, оснащена новим технічним обладнанням. У 2015 році коштом міського бюджету був проведений ремонт фасаду.  У 2016 році в рамках гранту німецького товариства міжнародного співробітництва «GIZ» у дитячій бібліотеці відкрито «Інформаційно-контактний центр для внутрішньо переміщених осіб та місцевої громади». Цей грант також передбачав обладнання дитячої ігрової кімнати та покупку мультимедійної техніки. Цього ж року коштом міського бюджету був зроблений сучасний ремонт ігрової кімнати, коридору, вестибюлю та туалетної кімнати.

З 2017 року завдяки перемозі у Громадському проєкті «Бюджет міських ініціатив – 2016» у Центральній дитячій бібліотеці року діє безплатний 3D-кінотеатр «Дитячі мрії». Для втілення проєкту з місцевого бюджету були виділені кошти для придбання новітнього технологічного обладнання: проєктора 3D, екрана для проєктора, медіаплеєра з підтримкою 3D, акустичної  системи, 3D-окулярів. Новітнє технологічне обладнання бібліотекарі використовують також для організації та проведення різноманітних заходів, щоб зробити їх більш видовищними та цікавими.

З серпня 2020 року завідувачкою бібліотеки стає Долинська Юлія Анатоліївна. У 2021 році дитяча бібліотека стала переможцем Міжнародної 14-ї премії EIFL PUBLIC LIBRARY INNOVATION AWARD у номінації «Відповідь на Сovid-19». Престижну міжнародну відзнаку бібліотека отримала за онлайн уроки у «Відеошколі малювання» під гаслом «Діти вчать дітей». Досвід бібліотеки щодо впровадження та реалізації цього проєкту був опублікований на сторінках ювілейного номера науково-методичного журналу «Мистецтво та освіта». Премію було витрачено на забезпечення комфортних умов перебування дітей у бібліотеці: закупівлю спліт-системи, кольорового принтера, комп’ютера, на придбання мольбертів для Школи малювання та набори для малювання.

Структура Центральної дитячої бібліотеки ("Мальвіна"):

Відділ обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів

  • Сектор абонементу
  • Сектор читального залу

Відділ обслуговування учнів 5-9 класів

  • Сектор абонементу
  • Сектор читального залу

Інтернет - центр (на правах сектору)

У бібліотеці діють:

Центральна дитяча бібліотека - ініціатор щорічних загальноміських програм дитячого читання та конкурсів:

1. Літній читацький марафон «Тисячі мудрих сторінок» (визначає кращих читачів серед дітей 1-9 класів);

2. Фестиваль «Найрозумніший фантазер» (серед 5-х та 6-х класів всіх шкіл міста);

3. Творчий конкурс «Мамо, я тебе люблю» (на кращий малюнок, художній твір, саморобку для матусі);

4. Конкурс читців для дітей та молоді про рідну мову;

5. Конкурс новорічних прикрас.

У 2020 році впроваджено онлайн проєкти:

• «Маленькі запитання великому письменнику!»;

• Бібліопрем’єри «Читай UA».

Але головним надбанням дитячої бібліотеки є талановиті та невгамовні співробітниці. Дев’ять чарівних бібліотекарок, серед яких і талановиті художниці, і завзяті майстрині, і веселі витівниці, і навіть комп’ютерна чародійка. Саме завдяки їхнім працьовитості та креативності бібліотека може пишатися цікавими проєктами та досягненнями.

Найбільшими досягненнями останніх років стали:

  1. Перемога у 14-й міжнародній премії «Eifl Public Library Innovatoin Award» за онлайн проєкт «Відеошкола малювання: Діти вчать дітей» (2021 рік);
  2. Включення Українським інститутом книги до переліку відібраних бібліотек, які отримають книжкові видання для поповнення бібліотечних фондів у 2020-2021 рр.;
  3. Реалізація унікального етнографічного проєкту «Розповідь народної ляльки» (з листопада 2020 року).

НАША АДРЕСА

 проспект Б. Хмельницького, 5, м. Мелітополь Запорізька обл. 72312

 Контактні телефони:

(0619) 420-425, (098)816-89-22

 Електронна пошта:

bibliotekamalvina@gmail.com

 Ми в соціальних мережах: https://www.facebook.com/bibliotekamalvina/

 Працюємо:

 з 9.00 до 17.00

Вихідний день – п'ятниця (влітку -  субота)

Останній день місяця - санітарний день

Пошук
Фестиваль читання
Конкурс "Сніжинка"
Конкурс малюнків
Конкурс читців
Марафон читання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Copyright MyCorp © 2024